Dětský den v Kunicích, děti a klaun ŠášaO KROK ZPĚT 
HISTORIE 
SOUČASNOST 
FOTOGALERIE 
POHLEDNICE 
SPOLUPRÁCE 
PARTNEŘI AKCE 
KONTAKT 

Historie dětského dne

První dětský den v Kunicích se uskutečnil 4. června 2005 pod záštitou TJ Kunice a manželů Růžičkových. Akce se setkala s velkým ohlasem u rodičů a nadšením dětí. Bohatý zábavný program, krásné ceny a radost našich dětí učinily z této akce stěžejní společenskou akci v roce v Kunicích. Navzdory nepřízni počasí se akce zúčastnilo více než 100 dětí z Kunic a okolí.

V průběhu akce byli návštěvníci mimo jiné seznámeni s připravovanou celkovou revitalizací přilehlého a silně zdevastovaného vidovického zámku Berchtold.

Z důvodu větší profesionality a transparentnosti pro sponzory byla tato akce od druhého ročníku převzata pod záštitu občanského sdružení Rozvoj Kunic a okolí, jehož činnost směřuje mimo jiné k rozvoji dětí a mládeže a posílení kulturního a společenského života v obci a okolí.

Dětský den 2006

Letošní již druhý dětský den v Kunicích, který se konal dne 4. června 2006 v areálu TJ Kunice „Ve Žlábkách“. Navzdory chladnému a větrnému počasí se akce zúčastnilo 160 dětí se svými rodiči, což je téměř dvojnásobek loňské účasti! Pro děti bylo nachystáno celkem 8 disciplín - hod míčkem na Šášu, skákání v pytli, poznávání hraček poslepu, kop na bránu, shazování kuželů, házení létajícím talířem do obruče, běh přes překážky ping-pong míčkem na lžíci a jako poslední bylo házení kroužků na cíl. Děti byly rozděleny celkem do pěti věkových kategorií. Pro vítěze všech kategorií byly připraveny krásné ceny. Jako doprovodný program bylo pro děti připraveno promítání pohádek, jízdy na koních.

Na závěr se děti dočkaly i opravdického kouzelníka ustrojeného v černém plášti, který všechny přítomné zavedl do tajů kouzel a čár a děti si samy mohly vyzkoušet, jaké to je být slavným Harry Potterem nebo Hermionou, a dospělí se přiučili třeba, jak si např. přičarovat´peníze.

Po vyhodnocení výsledků se zábava našla i pro dospělé - pojídání velkých staročeských koláčů a kopy na bránu.

Hlavní cíl akce byl úspěšně splněn - nikomu se nic nestalo a všem se akce moc líbila. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem sponzorům, kteří se na této akci podíleli a pomohli nám tak potěšit naše nejmenší. Doufáme, že i napřesrok se setkáme opět v hojném počtu v Kunicích na třetím dětském dni.

 
Přidat k oblíbeným © 1999-2010 Všechna práva vyhrazena www.kunice.eu/detskyden