Pohled na KuniceVZNIK SDRUŽENÍ 
ČINNOST SDRUŽENÍ 
STANOVY SDRUŽENÍ 
KONTAKT 
DALŠÍ SDRUŽENÍ
OSADA U DUBU 
ZO ČZS Kunice 

Rozvoj Kunic a okolí


Bílý kámenNaučná stezka Kunickou přírodou
Ve středu 26.10. 2011 proběhlo v obci Kunice slavnostní zahájení naučné stezky Kunickou přírodou. Tato 1,2 km dlouhá naučná stezka je výsledkem společné práce několika místních organizací a zapojena byla i veřejnost při přípravě loga stezky. Na stezce, která začíná od sport centra, je postaveno celkem 10 informačních cedulí, které jsou zaměřeny na různá témata týkající se okolní přírody. Text je bohatě doplněn obrázky a také otázkami, na které si návštěvníci mohou zkusit odpovědět. Součástí informačních cedulí jsou také zajímavé pohyblivé kvízy, kde si můžete vyzkoušet Vaše schopnosti a znalosti. A aby se naši nejmenší co nejvíce zabavili a potěšili, nechali jsme k některým zastavením vybudovat herní prvky. Projekt je financován z Programu rozvoje venkova a realizován ve spolupráci s partnery projektu: Obec Kunice, FK Kunice, MŠ Kunice, Klub Českých Turistů a ALKOM-IPC, provozovatel Hotel-zámku Berchtold.

Přijďte nás navštívit, podzimní počasí přímo vybízí k procházkám v přírodě.

Daniela Kamarádová, koordinátorka projektu

Bílý kámenRevitalizace odpočinkového místa Bílý kámen
Rozvoj Kunic a okolí v uplynulých dnech dokončil revitalizaci oblíbeného vyhlídkového místa "Bílý kámen" na rozhraní Kunic a Velkých Popovic. Vzniklo tak příjemné odpočinkové místo s výhledem na obec a okolí. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci osy IV. LEADER - Programu rozvoje venkova ČR.

Naučná stezka Kunickou přírodou
Státní zemědělský intervenční fond schválil dotaci na projekt RKO k vytvoření naučné stezky Kunickou přírodou. Stezka bude vybudována během podzimu 2011.

Revitalizace odpočinkového místa Bílý kámen
Státní zemědělský intervenční fond schválil dotaci na projekt RKO k revitalizaci odpočinkového místa Bílý kámen v Kunicích. Realizace obnovy místa proběhne v první polovině roku 2011.

Jak to vypadá s D3 Promika pro naši obec?
Přinášíme aktuální informace o dálnici D3 ve variantě Promika, která by mohla ohrozit naši obec. Součástí článku je i grafické vyobrazení kudy by dálnice měla vést. Přečíst článek

Vizualizace D3 Promika
Na serveru Českédálnice.cz jsou k dispozici video vizualizace obou variant D3 ve Středočeském kraji vč. zachycení umístění dálnice v okolí naší obce. Pustit vizualizaci.

Ohrozí D3 naší obec?
V poslední době se na veřejnosti neustále množí diskuze o možném vedení dálnice D3 přes katastrální území naší obce v rámci tzv. varianty Promika 2008. Jak velké nebezpečí z toho pro nás plyne a kudy by dálnice měla přesně vést na území naší obce, o tom je náš příspěvek. Přečíst článek

Dětský den v Kunicích 2008
Již čtvrtý ročník dětského dne v Kunicích se uskuteční dne 31. května 2008 s bohatým zábavným programem nejen pro naše nejmenší.


Pálení čarodějnic Kunice 2008
Letošní Pálení čarodějnic se koná v areálu TJ Kunice a Zámku Berchtold. Začátek programu již od 16:00 hod.


Valná hromada RKO Valná hromada RKO se konala ve středu 26. března 2008 od 19:00 hod ve Sport centru Na Zámečku. Zápis z valné hromady je k dispozici zde.

RKO Beseda o historii Kunic-Vidovic, Zámku Berchtold a okolí
V sobotu 8. prosince 2007 od 14:00 hodin proběhla ve Sport centru Na Zámečku promítání fotografií, čtení z kroniky, beseda o historických názvech v obci. Od 16:00 koncert skupiny Botafogo z divadla „Y“ s p. Janem Jiráněm

Mikulášská nadílka
V sobotu 1. prosince 2007 od 16:00 proběhla ve Sport centru Na Zámečku Mikulášská nadílka. Hlavním partnerem akce byla Skupina ČEZ, a. s. fotoreportáž

Slavnosti hudby Na Zámečku 2007
První ročník slavností se konal ve dnech 14. a 15. září 2007 v areálu Zámku Berchtold v Kunicích-Vidovicích. více

Podporujeme MŠ Kunice
RKO ve spolupráci se Sport centrem Na Zámečku zajistilo ve školním roce 2007/2008 dětem z MŠ Kunice pravidelné hodiny tenisu pod vedením trenéra.


Podporujeme TJ Kunice
RKO podporuje dorost FK Kunice.


Podpořili jsme Dětský domov ve Strančicích
Z výtěžku dětského dne v Kunicích jsme podpořili dětský domov ve Strančicích.


Dětský den v Kunicích 2007
Již třetí ročník dětského dne v Kunicích se uskutečnil dne 2. června 2007 s bohatým zábavným programem nejen pro naše nejmenší.

Více o akci


Pálení čarodějnic Kunice 2007
Letošní Pálení čarodějnic se konalo v areálu TJ Kunice a Zámku Berchtold.

Více o akci


SněhulákNejlepší kunický sněhulák
Vítězi soutěžě pro děti i rodiče o nejlepšího kunického sněhuláka jsou Milotovi z Vidovic, Černí z Kunic, Hirschovi z Kunic a MŠ Kunice. Odměny byly předány v rámci dětského dne. Všechny soutěžící sněhuláky naleznete zde.

Těšíme se i na Vaši účast v dalším ročníku soutěže.

Pramice RKO, pro větší obrázek prosím kliknětePramice RKO
Na rybník "Žlábky" se po dlouhé odmlce opět vrácí pramice pro romantické projížďky! Loďku si můžete zapůjčit v kanceláři na zámečku, cena 30 Kč/hod. Do budoucna usilujeme o obnovu koupání v rybníku.


MŠ KuniceBrigáda v MŠ Kunice
V průběhu měsíce srpna uspořádalo RKO brigádu v MŠ Kunice. Opravy, prořezání stromů a keřů, celkový úklid, natírání...více


Adopce stromu
Nejsme lhostejní ke svému okolí, proto chceme zahájit tradici novému zvyku, kdy si každý obyvatel obce bude moci „zasadit“ svůj strom na předem vybraná místa jako jsou aleje, parčíky, náměstí apod. A společně se svými dětmi sledovat, jak Váš strom hezky roste. Máte-li zájem zasadit svůj vlastní strom, kontaktujte RKO zde


Kunice r. 1905Historie obce
Pomožte nám zmapovat historii obce (všech částí) pro potřeby připravovaného muzea obce. Texty, obrázky, fotky zachycující místa v obci, obyvatele, zajímavosti. Pokud takovéto materiály náhodou máte, obraťte se prosím na nás.

Kontakt na RKO


Obci pěšky a bezpečně
Chceme vytvořit lepší podmínky pro chodce a omezit tak místní dopravu. Nový bezpečný chodník bude spojovat Kunice s Vidovicemi a propojí samoobsluhu, kostel, restaurace, školku, zámeček a sportovní areál. Současný stav, kdy v obci není žádný chodník a škarpy rozježděné od nákladních vozidel, je pro chodce a především naše děti velmi nebezpečný!


Komunikace
Usilujeme o zajištění finančních prostředků ze statního rozpočtu a fondů EU na opravu komunikací v obci, které jsou v havarijním stavu. Jedná se především o silnice spojující Kunice s Vidovicemi a Všešimy.


Logo RKO
Představujeme Vám nové logo našeho občanského sdružení. Logo zobrazuje dominantu obce - kostel Svaté Máří Magdalény, nepatkové písmo pravidelně uvozující záměr sdružení, tj. vystupovat jako důvěryhodný partner pro státní i soukromé subjekty. Barevné provedení vychází z erbu obce i loga EU.


 
Nic
Zámek Berchtold Nic
Rozvoj Kunic a okolí
Občanské sdružení
Hlavní 6, Vidovice
251 63 Strančice

IČO: 27017184

Bankovní spojení:
204128997/0300

Logo RKO
Přidat k oblíbeným © 1999-2014 Všechna práva vyhrazena www.kunice.eu/sdruzeni