Pohled na KuniceO KROK ZPĚT 
KONTAKT 

Na Internetu
V Kunicích

Jak sedm kamarádů k bambuli přišlo...

Je Silvestr, rok 1999, a v kunické restauraci Na Staré faře vystupuje – tehdy ještě bezejmenná – parta hudebních nadšenců. Hrají prostě jen tak, pro radost všem, kdo se přišli bavit... Jenže hraní brzy začínají brát vážně a pár let na to už je každý zná jako legitimní kapelu s osobitým názvem: Nemytá bambule.

KUNICE – Jeden z členů kapely, Radek Arnošt, charakterizuje Nemytou bambuli jako „kapelu sestavenou z kamarádů z jedné vesnice a blízkého okolí. Jsme takovou různorodou společností sedmi muzikantů s rozdílným věkem a rozdílnými hudebními názory, pár členů – hlavně mladších a svobodných – hraje ještě v několika kapelách z okolních vesnic.“ Ale dodává, že i přes občasné rozpory při výběru repertoáru (mezi nejmladším a ,nejzkušenějším‘ členem kapely je přeci jenom třicet let věkového rozdílu) o sobě můžou říct, že jsou vlastně kapelou „univerzální“. Snad i díky tomu na svých koncertech vídají jak teenagery, tak fanoušky ze starší generace...

Původní cover verze
Vlastní písničky kapela netvoří, spíše se orientuje na převzaté hity. „Z nich se ale nakonec ve většině případů stanou jakési naše ,cover verze‘. Napodobit věrně při živém hraní originál není prostě ve většině případů možné a snažit se o to za každou cenu může nakonec přinést opačný efekt. Takže každý občas něco změníme, ubereme a sem tam i přidáme…“ Nejčastěji, tak třikrát až čtyřikrát ročně, na ně narazíte v Kunicích, protože jak říká Radek, „jsou v podstatě pohodlní a nejraději hrajou co nejblíž domovu“. Dvakrát až třikrát do roka se objeví i ve Velkých Popovicích a sem tam zpestří nějakou tu svatební zábavu či vyjížďku na parníku.

Nechceme trhat bubínky
V Kunicích jsou doma hlavně díky tomu, že tam mají svou oblíbenou hospůdku a zkušebnu v jednom. „Máme štěstí, že majitelem přilehlého sálu k místní restauraci je náš člen kapely. Zkoušíme zcela nepravidelně, a protože jsem optimista, řeknu že v průměru tak jednou až dvakrát měsíčně. Už jen najít společný termín pro sedm lidí, to je docela problém...“ O své kapele říká Radek skromně: „Naše hráčské schopnosti mají své limity, a tak sázíme hlavně na kvalitu přednesu. Proto máme zkušeného zvukaře a dobrou aparaturu a snažíme se o to, abychom netrhali lidem ušní bubínky, ale hráli rockovou muziku, která nás baví, dá se zároveň poslouchat a u které si můžete zatancovat a zaskotačit. Máme rádi věci od Richarda Müllera přes Mňágu až po Rolling Stones, Pink Floyd, U2, Doors...“ A jak si Radek představuje povedený večer? „Ten je tehdy, když se nám podaří udržet žízeň na uzdě, protože hlavně u zpěvu se to projeví…“ vtipkuje, ale obratem popravdě dodává: „Samozřejmě je pro nás nejdůležitější, když je plný parket.“

Bambule už tuto sobotu
Pokud se i vy chcete podívat, jak formace ve složení Tomáš Barták, Radek Arnošt, Ivan Šíma, Milan Kačírek, Ondřej Lisník, Tonda Souček a Pavel Lehovec hraje naživo, přijďte „zaplnit parket“ do restaurace Na Staré faře už tuto sobotu, 21. dubna. Nemytá bambule vám tam zahraje od 20,30 hodin. Na závěr jsme se nemohli nezeptat: proč vlastně „Nemytá bambule“? „Dnes je hodně těžké vyniknout mezi množstvím kapel, tak jsme si trochu pomohli i názvem. Pravda je, že když jsme název vymýšleli, tak jsme se tomuhle názvu nejdéle vydrželi smát. Tak asi proto,“ uzavírá Radek.

Lucie Černá, Náš Region 19. 4. 2007

 
Přidat k oblíbeným © 1999-2006 Všechna práva vyhrazena www.sweb.cz/kunice